Drukuj

Z WTZ do Jarocina – 22.09.2017r.

  13

 

 

     

     Kolejna z zaplanowanych wycieczek na ten rok dla uczestników WTZ to wizyta w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. To nowoczesne muzeum ze stałą ekspozycją, poświęconą ponad 40-letniej historii jarocińskich festiwali i historii polskiego rocka.

Ekspozycja, powstała w specjalnie zaadaptowanym na ten cel dawnym spichlerzu zbożowym położonym w zabytkowej strefie centrum miasta. Wystawa ma charakter multimedialny. Mogliśmy obejrzeć bogatą dokumentację fotograficzną, wykonaną podczas kolejnych edycji festiwalu przez profesjonalnych fotografów i amatorów. Dostępne są oryginalne nagrania muzyczne i filmowe z koncertów oraz filmy dokumentalne pokazujące fenomen Jarocina. Można tutaj prześledzić historię imprezy na podstawie artykułów zamieszczanych przez lata w prasie lokalnej i ogólnopolskiej. To, jak zmieniał się jarociński festiwal obrazuje cykl filmów prezentujących kolejne jego edycje – od pierwszego, który odbył się w 1970 roku, aż po ostatnie. Zbiory muzeum bogate są w oryginale plakaty, foldery festiwalowe, karnety i wejściówki, pamiątkowe koszulki, znaczki reklamowe oraz setki innych przedmiotów, bez których nie można sobie wyobrazić jarocińskiego festiwalu.

Spichlerz jest także miejscem, w którym można wziąć udział w zajęciach edukacyjnych - nasi uczestnicy wykonali własnoręcznie przypinki, które teraz zdobią plecaki i kurtki wielu z nich. To bardzo ciekawe i inspirujące miejsce, dziękujemy za wszystko bardzo miłym przewodnikom i polecamy to miejsce wszystkim fanom polskiej muzyki.

Po wizycie w Jarocinie odwiedziliśmy jeszcze miejscowość Witaszyce, gdzie w eleganckich salach tamtejszego pałacu zjedliśmy smaczny obiad. Mieści się też tam Muzeum Gwiezdnych Wojen, gdzie zgromadzonych jest wiele eksponatów związanych z Sagą Star Wars.


Simple Image Gallery Extended