Zajęcia rehabilitacyjne dla wychowanków ośrodka z niepełnosprawnościami

Pracownia rehablitacyjna

Dodane przez użytkownika user99 | 16-06-22


Jakie ćwiczenia wykonywać aby poprawić sprawność mięśni kończyn dolnych?

Ćwiczenia kończyn dolnych nazywane są również ćwiczeniami dolnych partii ciała. Ćwiczenia te mają wiele zalet, w tym budowanie i wzmacnianie mięśni nóg, bioder i pleców. Oto niektóre z najlepszych ćwiczeń kończyn dolnych.

 • Przysiady: przysiady są doskonałym ćwiczeniem do budowania masy mięśniowej w czworogłowym, ścięgnach podkolanowych i pośladkach. Działają również na wzmocnienie pleców, co czyni je ważnymi w zapobieganiu urazom.
 • Wykroki: Wykroki to kolejne doskonałe ćwiczenie, które wzmacnia wszystkie główne grupy mięśni w dolnej części ciała, jednocześnie poprawiając równowagę i zakres ruchu.
 • Step-ups: Step-ups to świetne ćwiczenie, które pomaga ukierunkować pośladki, a także wzmocnić mięśnie tułowia i ścięgna podkolanowe, jednocześnie poprawiając równowagę.

Jakie ćwiczenia wykonywać aby poprawić sprawność układu oddechowego?

Płuca to ważne narządy, które umożliwiają nam oddychanie. Odgrywają również ważną rolę w wymianie gazów, takich jak tlen i dwutlenek węgla. Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się osoby z chorobami płuc, są trudności w oddychaniu.

Poniższe ćwiczenia można wykonać, aby zapobiegać trudnościom w oddychaniu lub radzić sobie z nimi:

 • Ćwiczenie głębokiego oddychania: To dobre ćwiczenie dla tych, którzy mają problemy z płucami. Poprawia pojemność płuc i wzmacnia mięśnie oddechowe.
 • Joga: Joga może między innymi poprawić pojemność płuc, jeśli jest wykonywana regularnie przez co najmniej sześć miesięcy.
 • Pływanie: Pływanie to świetne ćwiczenie dla tych, którzy mają problemy z oddychaniem, ponieważ ćwiczy wszystkie mięśnie w ciele i pomaga lepiej oddychać dzięki ciśnieniu wody na klatce piersiowej.
rehabilitacja niepelnosprawni

Jakie ćwiczenia wykonywać aby poprawić sprawność mięśni twarzy?

Ćwiczenia twarzy są ważne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Mięśnie twarzy można wzmocnić wykonując szereg ćwiczeń twarzy. Ćwiczenia te pomogą utrzymać napięcie i elastyczność mięśni, spłycą zmarszczki i poprawią wygląd.

Ćwiczenia twarzy są doskonałym sposobem na poprawę wydajności mięśni twarzy, ponieważ są ukierunkowane na określone mięśnie twarzy, które z czasem mogą stać się słabsze. Mięśnie twarzy są często zaniedbywane podczas programów ćwiczeń, które koncentrują się na innych częściach ciała, takich jak ręce lub nogi.

Oto kilka ćwiczeń twarzy, które możesz wykonać, aby poprawić wydajność mięśni twarzy:

 • Wydęte policzki.
 • Ściskając usta razem.
 • Robienie „O” ustami i wydmuchiwanie powietrza.
 • Dociskanie języka do podniebienia.

Jakie ćwiczenia wykonywać aby poprawić sprawność nóg?

Poniżej znajduje się lista ćwiczeń wzmacniających nogi, które należy wykonywać codziennie, aby poprawić kondycję nóg.

 • Podnoszenie łydki na stojąco: Stań na stopniu z palcami u stóp i zwisającymi piętami. Podnieś się na palce, a następnie opuść z powrotem. Powtórz 10 razy.
 • Siedzi na ścianie: Stań plecami do ściany i stopami rozstawionymi na szerokość ramion. Opuść biodra, aż uda będą ustawione równolegle do podłoża i przytrzymaj przez 30 sekund, następnie zamień nogi i powtarzaj przez kolejne 30 sekund.
 • Pompki na ścianie: Umieść dłonie około 1 stopy od podstawy ściany, pochyl się do przodu, aż łokcie ugną się pod kątem 90 stopni, następnie powoli wyprostuj ręce i odepchnij się od ściany, aż ręce będą całkowicie wyprostowane (nie blokuj łokci).

Wpisy dotyczace artykułu

background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape

Ostatnie wpisy do artykułu

Zawody sportowe dla osób niepełnosprawnych - ile kosztują? Koszt zawodów sportowych dla osób niepełn

Jakie tematy poruszać na zajęciach z wychowania do życia w rodzinie? Celem zajęć wychowania rodzinne

Jakie atrakcje czekają na nas w ośrodku wychowawczym? Boże Narodzenie to najwspanialszy czas w roku.

Ceramika artystyczna - formy ceramiczne Forma ceramiczna to gotowa forma używana do kształtowania i

team-bg background-shape background-shape background-shape background-shape